GAMLE HAMKAM-BILDER
Allianseidrettslaget har nedsatt ei Historiegruppa som skal videreføre historien om Ham-Kam og Briskeby som ble laget til 100-årsjubileet i 2018.
I denne forbindelse ønsker Historiegruppa i samarbeid med Anno på Hedmarksmuseet å låne gamle bilder (papirbilder, negativer, lysbilder) i privat eie for å digitalisere disse, og eventuelt benytte noen i historieskrivingen om Ham-Kam. Det er interessant med bilder fra alle gruppene som har vært i Ham-Kam fortrinnsvis fra perioden 1918-2000. Avisklipp er ikke av interesse.
Det kommer til å bli arrangert en kveld på Hamkamhuset tirsdag 29.april kl. 18:00 der du kan komme å få dine bilder digitalisert. Fint om du har navn på personene på bildet og når cirka de kan være tatt.
Har du ikke anledning til å møte, så ta kontakt med Tore Antonsen som er Historiegruppas kontaktperson på dette bildeprosjektet.
Tore kan nås på mobil: 959 81 309 eller på mail antonsen.tore@gmail.com