PROGRAMMER FOR ELITESKOLEN 2023

GUTTER
Mandag 7/8 Trening 09.00 – 10.30 Oppmøte på treningsbanen.
Gutter: Bli kjent med aktiviteter.
G2011 og G2012  møter på Briskeby.
G2010/09 møter på Børstad kunstgress
Jenter møter på Børstad gress
Lunsj 10.30 – 12.00 Briskeby
Info 12.00 – 12.45 Briskeby, Klubbhuset 2 etg.
Infomøte for alle årganger  kl. 12.00-12.45
Trening 13.30 – 15.00 Tema: Pasning/mottak i forhold til bevegelse for guttene
Jentene  møter på Briskeby
G2011 og G2012 møter på Børstad kunstgress
G2010/09 møter på Børstad gress
Tirsdag 8/8 Trening 09.00 – 10.30  Keepertrening på Briskeby kl. 08.00-09.15
Tema: Forsvarsspill (1. og 2. forsvarer) for guttene
G2010/09 og G2012 møter på Briskeby
Jentene møter på Børstad kunstgress
G2011 møter på Briskeby kl. 10.15
Lunsj 10.30 – 12.00 Briskeby
Teori 12.00 – 13.00 Briskeby, klubbhuset 2 etg.
Tema: Sone, krets og landslag
Trening 13.30 – 15.00 Tema: Avslutninger (Score mål) for guttene
G2010/09 og jentene møter på Briskeby
G2011 møter på Børstad kunstgress
G2012 møter på Børstad gress
Onsdag  9/8 Trening/Kamp 08.45 – 10.30 Keepertrening på Briskeby kl. 08.00-09.00
Tema: Angrepsspill (1 A, 2 A og bevegelse rundt ballfører)
Jentene møter på Briskeby (Kamp)
G2011 møter på Børstad kunstgress  (Kamp)
G2010/09 og G2012 møter på Børstad gress (Trening)
Lunsj 10.30 – 12.00 Briskeby
Teori 12.00-12.45 Briskeby klubbhuset 2 etg.
Tema: Skadeforebygging ved Håkon Fosserud
Alle møter  kl. 12.00-12.45
Trening/Kamp 13.15 – 15.00 G2010/09 møter på Briskeby (Kamp)
G2012 møter på Børstad kunstgress (Kamp)
G2011 møter på Børstad gress (Trening)
Torsdag 10/8 Trening 09.00 – 10.30 Keepertrening på Briskeby kl. 08.00-09.15
Tema: 1 A og 2 A – score mål for guttene
G2010/09 og G2012 møter på Briskeby
G2011 møter på Børstad kunstgress
Jentene møter på Børstad gress
Lunsj 10.30 – 11.30 Briskeby
Teori 11.30 – 12.30  Tema: Video av kampene på Onsdag i klubbhuset 2 etg.
Guttene møter kl. 11.30-12.00
Jentene møter kl. 12.00-12.30
Trening 13.30 – 15.00 Tema: Soneforsvar for guttene
G2011 møter på Briskeby
Jentene  møter på Børstad kunstgress
G2010/09 og G2012  møter på Børstad gress
Fredag 11/8 Trening  08.45-15.00  Kamper hele dagen på Briskeby for alle årgangene.
lunsj 10.30-12.30 Briskeby

 

program JENTER

Mandag (Gjennom ledd) Tirsdag (Avslutning) Onsdag Torsdag Fredag
Trening 1 (09.00-10.30) Bane: GRESS BØRSTAD Bane: KUNSTGR BØRSTAD Bane: BRISKEBY Bane: GRESS BØRSTAD Bane: Enten turnering Briskeby
Plan B: teknikk 1/2 Br.by (hvis mye regn – ved endring sendes info søn) Plan B: teknikk 1/2 Br.by (hvis mye regn – ved endring sendes info ons) /Fotball-OL Børstad
1. Fotball Darts
Breaking lines: Skape/utnytte overtall: 2. Crossbar Challenge
15: Oppvarming Boksspill – score/hindre mål – med landslagstrener Elise Brotangen: Spill: 15: Oppvarming 3. Dribbling relay
15: Pasning Konkurranse 20: Oppvarming 15: Overtall Oppvarming 4. Get the ball in the bin
20: Breaking Lines Exercise 60: Spill – Briskeby 20: 2v1/3v2 med omstilling 5. Longest kick
15: Conditioned Game 15: Ajax Avslutning 6. Knock ball off the cones
20: Box Play 20: Spill 7. Fotball golf ish
8. Volley contest
Lunsj/ 11.00-12.00 11.00-12.00 11.00-12.00 11.00-12.00 11.00-12.00
forflytning
Teori Felles i klubbhus 12-1245: Felles i klubbhus 12-1245: Felles i klubbhus 12-1245: Analysemøte etter kamp: Turnering / forberedelser til Fotball-OL
Gj.gang av uka begge avd., hva jentene/guttene skal gjennom. Sone til krets – Knut Hagen/Tore E Bakke Skadeforebygging v/ 11.30-1200 – gutter (KH) Mulighet for korte spillersamtaler
Presentasjon av de trenerne som er representert. Landslag (Elise Brotangen) Håkon Fosserud
1200-1245 – jenter (NF)
Jentene alene:
HKK Spillmodell
Trening 2 (13.30-15.00) Bane: BRISKEBY Bane: BRISKEBY Frisbee Golf Børstad 13.30-15.00 Bane: KUNSTGR BØRSTAD ? 5 a side-turnering, small goals / Fotball-OL hvis turnering formiddag.
1. Fotball Darts
Progressive Possession (uten ball – 1F, 2F): Styrketrening / skadeforebyggende med fysisk trener NF jobber med analyse Kontringsspill: 2. Crossbar Challenge
15: Oppvarming Håkon Fosserud / Frode Bekk /Nathan Flight 13.30-15.00 MAO hovedansvar for frisbeegolf/konkurranse 15: Oppvarming 3. Dribbling relay
  8: Konkurranse 15: Teknisk 4. Get the ball in the bin
15: Pasning PÅ BANE (½ bane) 25: Rayo Vallecano 5. Longest kick
15: Possession 20: Spill 6. Knock ball off the cones
20: Box Play 7. Fotball golf ish
ALT: STYRKE /SKADEFOREBYGGING/ KONKURRANSER 8. Volley contest
Trenere Eldste: Nathan F / Leif Nordli Eldste: Frode Bekk / Elise Brotangen Eldste: Nathan F/Marius Overmo Eldste: Nathan F / Leif Nordli Eldste: NF
Yngste: Frode Bekk /Tore E Bakke Yngste: Nathan F / Ane Helseth Yngste: Frode Bekk/ Tore E Bakke Yngste: Frode B / Ane Helseth Yngste: FB
Keepere: John B / Marius O Keepere: JB
Keepere: John Bennett/Marius Overmo Styrke Håkon Fosserud Skadeforebygging: Håkon Fosserud Keepere: JB / Marius O Keeperoppfølging: Marius O
Spiller- Marie Nordbye Marie Nordbye Linnea Camitz Sara Bræk Sanna Høeg
utviklere Ina N. Larsen(eneste) Frida D. Haugen Linnea Moen Julie Heggelund Sara Bræk
Andrea Skarseth Andrea Skarseth Selma Bakke Vilde G Linnea Camitz
Sigrid Wolla Sigrid Wolla Ina R. Andreassen Line Hem Linnea Moen
Line Hem Sanna Høeg Frida D. Haugen Sara Berntsen Sara Berntsen
Selma Berget Vilde G Ina Andreassen
Selma Berget Selma Bakke